Idealny wzór cv po angielsku – krok drugi

W poprzednim artykule z serii idealny wzór CV po angielsku, poruszyłem kwestie, dotyczące elementów, jakie powinien zawierać wzór CV po angielsku i w języku polskim. Kolejnym elementem, jaki należy umieścić w szablonie CV, jest cel zawodowy ( w angielskim CV „Job objective”). Na początek odpowiedzmy sobie na pytanie, dlaczego Twój szablon cv po angielsku powinien zawierać opis celu zawodowego. Odpowiedź jest prosta, jeżeli Twój szablon CV po angielsku zawiera taki opis, to:

  • Twój wzór cv już na wstępie informuje pracodawcę, jakiej posady szukasz i jakie są Twoje plany zawodowe,
  • w przypadku, gdy jesteś werbowana(y) przez firmę rekrutacyjną, opis celu zawodowego sprawi, iż Twój angielski wzór cv trafi do odpowiedniego rekrutera,
  • rekruter zostanie poinformowany, że wszystko inne co zawiera Twój szablon CV powinno być ukierunkowane na wyznaczony cel zawodowy.

Podsumowując angielski wzór cv z opisem celu zawodowego ułatwi osobie zatrudniającej, lepsze zrozumienie tego co chcesz przekazać w swoim CV.

Wiemy już dlaczego, ważne jest aby wzór angielskiego CV zawierał opis celu zawodowego, ale czym on tak właściwie jest. Cel zawodowy to krótki opis, zamieszczony pod nagłówkiem wzoru CV, który określa jaką rolę chcesz odegrać w firmie Twojego przyszłego pracodawcy. Wzór angielskiego CV może zawierać różne nazwy tej części CV, w zależności od tego,co bardziej będzie Tobie odpowiadało, możesz użyć następujących nazw dla tego sekcji szablonu CV: „Objective”, „Career Objective”, „Job Objective”, „Career Goal”.

Co napisać w pozycji cel zawodowy? Przede wszystkim wzór CV musi zawierać zwięzły cel zawodowy, nie rozpisuj się, bo rekruter starci wątek lub zrezygnuje z czytania. Dlatego  w swoim CV napisz jedno lub dwa zdania, informujące czytelnika, co chcesz osiągnąć w najbliższej przyszłości. Staraj się, aby Twój angielski szablon cv nie zawierał zbyt „kwiecistego” opisu celu zawodowego. Przygotowując wzory cv Trzymaj się raczej tego co istotne, a mianowicie:

  •  podaj nazwę wyższego stanowiska w strukturze firmy, jeżeli je znasz,
  •  wpisz obszar działalności firmy, w którym chcesz pracować (np. Marketing), możesz go również zawęzić, do konkretnej specjalizacji (np. with emphasis on graphic design).

Twój szablon CV nie powinien zawierać opisu celu zawodowego, ze wskazaniem pozycji, na którą aplikujesz. Dołóż wszelkich starań, aby się dowiedzieć, jakie są kolejne szczeble w strukturze firmy i użyj ich do sformułowania Twojego celu we wzorze CV. Cel zawodowy, jaki wpiszesz we wzór cv po angielsku, może być sformułowany w formie 1 lub 2 zdań lub w formie kilku punktów. Niezależnie od formy, jaką wybierzesz Twój wzór cv powinien zawierać krótko, jasno i prosto opisany cel zawodowy.

Podsumowując, każdy profesjonalny wzór cv po angielsku powinien zawierać opis celu zawodowego. Wzór cv bez takiego opisu, jest tylko informacją o tym czego kandydat dokonał przeszłości. Bez opisu tego celu wzór cv po angielsku w żaden sposób nie informuje rekrutera Twoich planach rozwojowych. Umieszczenie celu zawodowego zapewni, że Twój wzór cv po angielsku będzie kompletny, a ponadto będzie w przyszłości stanowiło dobrą podstawę do negocjacji w kierunku wyższego wynagrodzenia i lepszego stanowiska.

Podobne artykuły: