Idealny wzór cv po angielsku – krok pierwszy

Seria artykułów idealny wzór CV, będzie poruszała podstawowe kwestie, o jakich należy pamiętać tworząc swój profesjonalny szablon CV. Zagadnienia opisane w tym cyklu są często lekceważone przez osoby budujące swoje wzory cv. Dlatego tez warto wrócić do postaw i po lekturze artykułów zrewidować swój wzór cv po angielsku i cv po polsku.

Imię i nazwisko we wzorze CV

Rozpocznijmy od nagłówka wzoru CV. Po pierwsze, nagłówek powinien wyróżniać Twoją osobę, tak więc we wzorze CV umieść swoje imię i nazwisko, tak aby wyróżniało się z treści całego szablonu CV. Standardowym miejscem na umieszczenie imienia i nazwiska we wzorze CV jest środek lub lewy górny róg szablonu CV. Wpisanie drugiego imienia w nagłówku wzoru CV jest opcjonalne i zależy od Twojego przywiązania do drugiego imienia. Jeżeli posiadasz jakiś tytuł naukowy lub zawodowy istotny ze względu na ofertę pracy, to nie zaszkodzi umieścić go w Twoim wzorze CV. Pamiętaj, że wzór CV to nie formalny dokument, jak postrzega go 99% naszego społeczeństwa. Szablon cv, którego użyjesz jest dokumentem marketingowym, który ma przekonać pracodawcę do Ciebie.

Adres w CV po angielsku

W dalszej kolejności należy uzupełnić wzór cv o adres do korespondencji. Unikaj podawania numeru skrzynki pocztowej, ponieważ może to zostać źle odebrane przez rekrutera. Wpisanie do wzoru CV adresu domu, kreuje Twój wizerunek, jako osoby stabilnej i osiągalnej. Pamiętaj, aby adres wpisać we wzorze CV mniejszą czcionką niż Twoje imię i nazwisko, tak aby w szablonie CV nie przytłumił on Twojej osoby.

Numer telefonu we wzorze CV

W dalszej kolejności wzór CV należy „wyposażyć” w numer telefonu. Jest to jedna z najważniejszych danych w Twoim szablonie CV, ponieważ to drogą telefoniczną na 99% będzie się z Tobą kontaktował pracodawca po weryfikacji przesłanego mu wzoru CV. W szablonie CV możesz podać jeden lub więcej numerów telefonów, ale zwróć uwagę, że podając dany numer pracodawcy, oczekuje on, iż może zadzwonić pod ten numer i swobodnie z Tobą rozmawiać. Wniosek: we wzorze CV nie podawaj numeru telefonu do Twojej aktualnej pracy. Pamiętaj również, aby we wzorze CV nie podawać numeru faxu, bo wtedy nikt do Ciebie nie zadzwoni.

E-mail i www w CV

Kolejnym elementem wzoru CV jest Twój e-mail. Zadbaj o to, by szablon CV zawierał profesjonalnie wyglądający adres e-mail, np. Jan.Kowalski@cvpoangielsku.com.pl, a nie Janek@cvpoangielsku.com.pl. W sieci jest pełno serwisów oferujących darmowe konta pocztowe, w których uzyskasz odpowiednie adresy e-mail do wykorzystania w Twoim wzorze CV.
Jeżeli posiadasz stronę WWW to możesz podać jej adres we wzorze CV, ale uważaj, aby strona nie zawierała danych prywatnych lub opinii, które mogą Ci zaszkodzić.

Wkrótce ciąg dalszy…

Podobne artykuły: