Idealny wzór cv po angielsku – krok trzeci

Dzisiaj kolejny artykuł z serii idealny wzór cv po angielsku, tym zarazem opiszę kolejny element jaki Twój wzór cv po angielsku z pewnością powinien posiadać, a mianowicie podsumowanie kwalifikacji, w angielskim cv Summary of Qualifications. Jak wspominałem wcześniej Twoje angielskie cv ma być materiałem marketingowym Twojej osoby, a każdy dobry marketingowiec wie, iż najważniejsze jest mocne i dobre wrażenie. Taką rolę we wzorze angielskiego CV ma stanowić podsumowanie kwalifikacji. Zebranie wszystkich Twoich najmocniejszych atutów w jednym miejscu, tuż na początku Twojego angielskiego CV zagwarantuje, iż zainteresujesz sobą przyszłego pracodawcę. Poniżej przedstawię kilka wskazówek, jak prawidłowo napisać to podsumowanie, aby istotnie wzbogaciło ono Twój angielski szablon cv.
Po pierwsze podsumowanie kwalifikacji w angielskim cv musi określać ile doświadczenia posiadasz w zakresie czynności, których wymaga od Ciebie stanowisko, o które się ubiegasz. Tworząc swój wzór cv w języku angielskim, możesz umieścić  w podsumowaniu kwalifikacji, także informacje  o:

  • refencjach
  • cechach osobowych
  • zainteresowaniach

i innych istotnych rzeczach, które wyróżnią Twój wzór cv po angielsku na tle innych życiorysów. Pamiętaj jednak, że to co umieścisz na początku wzoru angielskiego cv, musi znaleźć potwierdzenie w jego dalszej części. A w szczególności w Twoim doświadczeniu zawodowym i wykształceniu, które szablon cv po angielsku będzie zawierał w dalszej kolejności.

Po drugie starej się, aby podsuwanie kwalifikacji było rzeczowe i zwięzłe. Warto poświecić chwilę, aby Twój wzór cv po angielsku, zawierał krótkie i trafne określenia Twoich atutów. Nie pisz zatem w angielskim cv, że „ I have never missed a working-day for past two years”, natomiast napisz tak „Excellent record of attendance”.

Po trzecie, jeżeli możesz się pochwalić danymi liczbowymi to zrób to, np. napisz, że w masz pięc lat doświadczenia w danej dziedzinie, lub że dzięki Tobie poprzednia firma zaoszczędziła  100 tysięcy PLN. Dzięki takim stwierdzeniom Twój wzór cv po angielsku istotnie zyska w oczach rekrutera.

Po czwarte zastanów się sam i popytaj przyjaciół, jakie referencje, cechy osobowości, zainteresowania i umiejętności mogą być istotne na stanowisku, na które aplikujesz i uzupełniło nie swój wzór cv po angielsku.

Podsumowanie kwalifikacji to jedna z najważniejszych sekcji, jakie zawiera szablon cv po angielsku. Jest ono swego rodzaju mini-cv, które zawiera Twój szablon cv po angielsku.

W cyklu artykułów idealny wzór cv po angielsku opisałem już jak przygotować następujące części twojego angielskiego CV, a mianowicie nagłówek wzoru cv, cel zawodowy we wzorze cv oraz podsumowanie kwalifikacji. W kolejnym artykule napiszę, jak opisać doświadczenie zawodowe na potrzeby angielskiego wzoru cv.

Podobne artykuły: